brosur

katalog -Brosur ve Afis tasarimi

 

Katalog tasarımları; Firma tanıtım araçları  arasında en çok kullanılan  yöntemlerden birisidir.Kataloglar firmaların ürünlerinin  sunumunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır.
KRM BİLİŞİM olarak nasıl çalışıyoruz. Kurumsal stratejilerinizi veya yeni hedefleriniz doğrultusunda kamuoyuna sunacağınız tanıtım çalışmalarınızı proje olarak benimseyip basılı ve görsel medyada sizin için kullanılacak tüm çalışmaları organize ederek onayınıza sunarız. Kurumsal katalog tasarımlarınızda aynı mantık ile pazarlama stratejilerinizi inceleyerek doğru sayfalar hazırlanır. Yine bu tasarım müşteri portföyünüze göre matbaa baskı ve yapılacak laminasyon uygulamalarını en uygun olarak seçmenizi sağlamanız için profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

 

 

BROŞÜR - El İlanları:

Broşür ve el ilanları müşteriyi bilgilendirmek, ürün veya hizmeti anlatmak, müşteriyi davet etmede kullanılan ürünlerdir. Sayfa sayısı az olarak basılırlar. El ilanları tek sayfa broşürler ise 2 sayfa kadar basılırlar. 
Gazete içlerinde bölgesel dağıtım yapılması ve marketler nedeni ile el ilanları ve broşürlere olan ilgi artmıştır. Tasarım ve baskı seçenekleri ile basılacak kuşe kağıt çeşidine göre farklı  stiler  elde edilebilir. A4 boyutunda kağıt kullanılmaktadır. Ancak müşteri isteğine göre farklı ebatlarda da kağıt kullanımı sağlanabilir. İsteğe göre özel uygulama ve katlama şekilleri yapılabilir. Son yıllarda özellikle bir ürün ya da hizmet anlatılıyorsa broşürlerde çok fazla resim kullanılmaya başlanmıştır. Uygulamalar lak uygulaması ile de zenginleştirilebilir. 
Tek sayfa basılan broşürlerde arka tarafa baskı istenilirse kuşe kağıt kullanılır. Tek yaprak baskılarında tokluk olsun diye kalın gramajlı kağıtlarda baskıya girebilir. Fakat, ince kuşe kağıt kullanılan ve 4 renk ofset baskıya giren broşürler daha kaliteli bir görünüm elde edilir. Broşür baskısının kaliteli olması için çalıştığınız matbaanın grafik tasarım yapması ve içine yerleşecek olan metnin ya da resimlerin net olması çok önemlidir. Ofset tekniği ile 4 renk baskı yapılması işin kalitesini arttıracaktır.
KRM Bilişim olarak  her işin kendi içinde ki hassasiyetlerine inanıyor ve kaliteli baskımızla çalışıyoruz.

 

 

brosur fiyatları

 

Afiş tasarımında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları:


Bilindiği gibi afiş, bir ürün ya da hizmetin tanıtımı için caddelerde, açık mekanlarda yer alan en önemli dış mekan reklam araçlarından birisidir. Bir konuyu/ürünü insanlara tanıtmak, duyurusunu yapmak afişin amacını kapsar. Yani afişin tasarımında ki temel amacı "duyuru yapmak" tır.

-Afişler reklam, kültür ya da sosyal amaçla hazırlanmaktadır. Amaç ne olursa olsun, dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

-Afiş İlk bakışta algılanabilmelidir.Özellikle dış mekan afişlerinde , insanların afişleri ya yürürken ya da araba içinde hareket halinde göreceklerini düşünürsek mesajı algılama süreleri 2,5-3 sn arasında olacaktır.

-Afişde kullanılan sözcükler kısa, anlaşılabilir ve okunaklı olmalıdır.Süslü yada dekoratif yazılar yerine okunaklı yazı karakterleri kullanılmalıdır.. 

-Afişin görsel düzenlemesi çarpıcı, basit ve yalın olmalıdır. Afişte detaylar, kısa süreli bir bakışta bile anlaşılacak kadar düzenli olmalıdır.Afiş asarımın temeli olan düşüncenin fotoğraf, illüstrasyon veya tipografi ile mi daha etkili bir biçimde vurgulanacağı araştırılmalı; esprili, dramatik ya da düşsel imajlardan hangisinin anlatımı daha güçlendirdiği belirlenmelidir. Böylelikle istenen etki artırılmış olur. 

- Afişde kullanılan imge tek olmalı, birden çok imge kullanımından kaçınılmalıdır. Dikkat tek bir yerde odaklanmalı , konu dağıtılmamalıdır. 

- Etkili bir slogan kullanılmalıdır.Tasarımın bir parçası olacak şekilde düzenlenen ve tipografik karakterlerden oluşan metinler, okumak için değil fark edilmek için tasarlanmalıdır. 

-Renkler geniş yüzeyler halinde kullanılmalı, parlak ve canlı renkler tercih edilmeli ve renkler arasında güçlü kontraslar oluşturulmalıdır

 

Read More