Neler YapIyoruz

 

SOSYAL MEDYA OPTİMİZASYONU; Kurumların ve bireylerin sosyal ağ profillerini profesyonelleştirerek belirli içerik yerleşim ve paylaşımıyla hedeflenen sitelere trafik yönlendirmeyi amaçlayan stratejik çalışmadır. İnternet üzerindeki görünürlüğün arttırılmasında kullanılan bir yöntemdir.

Sosyal medyada yer alan içeriklerin kurum itibari ile olan ilişkisini biliyor ve buna uygun proaktif projeler geliştiriyoruz. Firmalar proaktif bir biçimde sosyal mecra hesaplarını yönetiyor ya da yönettiriyorlar. Yine konuşulanları takip etmek için sosyal medya takip yazılımları (monitoring tools) ile anlık sosyal medya takibi yapılmaktadır.

Online kurum itibarının yönetilmesinin tek yolu elbette bu değil. Bir de arama motorlarının sonuç sayfalarında hakkınızda çıkan içeriklerin sıralaması büyük önem taşımaktadır.. Hemen hemen hepimiz bir kurum yada kişi ile ilgili araştırma yaptığımızda sosyal mecralar içinde aramak yapmak yerine, arama motorlarına başvururuz. Sonuçlar tüm içerikleri listelemektedir.. Başka bir konu ise , kullanıcıların arama motoru sonuçları ile şirket güvenilirliği hakkında kurdukları ilişkidir. Yapılan araştırmalar internet kullanıcılarının, arama sonuçlarının üst sıralarında yer alan firmalara daha çok güvendiğini göstermiştir.

KRM Bilişim olarak , online itibar yönetiminin çok önemli bir bacağının, sosyal medya içeriklerini yönetmenin yanında, onların arama motorları içindeki sıralaması olduğunu göstermektedir. Bunun için bilhassa yurt dışında bir çok ajansın “online reputation management” (online itibar yönetimi) başlığı altında hizmet sunduğunu ve bu hizmet içinde en önemli bileşenin arama sonuç sayfalarının optimize edilmesi olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de henüz maalesef bu konu yeterince gündeme taşınmış değil. Ben özellikle içeriğin doğru yayılmasının yanında, içeriğin arama motorlarına optimize edilerek yayılması ve çıkan sonuçların arama motoru sıralamasında takip edilmesi gerektiğine inanmaktayız..

Bu işlem kolay gibi gözükse de aslında derin bir arama motoru optmizasyonu (SEO) bilgisini gerektirdiğinden, yeni nesil sosyal medya ajanslarının SEO bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Firmanızın ve ürünlerinizin daha geniş bir çevreye tanıtılması için Sosyal Medya Optimizasyonu çok büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda sizler için neler yapabiliriz bir göz atalım.

Sosyal Medya reklam kampanyaları düzenlemede en büyük neden hedef kitlenin bir kaç platformda toplanması ve bu sayının gerçekten çok fazla olmasındandır. internet reklam merkezi, marka ve ürününüze ait tüm sosyal medya reklam faaliyetinizi planlayıp, stratejileri hazırlayıp, faaliyet için plan dahilinde gerekli olacak doneleri (micro web site, web uygulamaları gibi..) kurup, sizin tüm dijital reklam kampanyanızı yönetebilecek yetkinliktedir. Paylaşılmaya değer, orjinal ve ilgi çeken bir içerik hazırlayarak, Yorum katılmamış motomot çeviriler, her yerde görmeye alıştığımız klişe sözcükler paylaşımlarda bulunmuyoruz. Yine içeriğinizin okunabilir olması için konu başlığı ve kısa açıklama yazılarınızı büyük bir özenle hazırlıyor içeriklerinizin özel olmasını sağlıyoruz.

İçeriğinizin paylaşılmasını kolaylaştıran seçenekler ile paylaşılması için çaba gösterir ve İçerik içinde mutlaka sosyal medya paylaşım butonları bulunmasını sağlayarak sosyal mecralarda içeriğinizi yayınlarız.

Arama motorları network ağının vazgeçilmezleridir. Bu doğrultuda SEO konusunun temel taşlarından birisi de içeriğinizi hazırlarken arama motorlarının kriterlerine uygun olarak düşünmek ve içeriği buna göre hazırlamaktır. SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) için de durum farklı değildir. Basın bülteninizi hazırlarken bile anahtar kelimeleri, arama trendleri, arama hacimleri ve hedefleriniz doğru planlamalıdır.

 

seo ve smo ilişkisi

* Sosyal mecralarda yer alan içeriklerden direkt web sitesine gelen trafiğinin ölçülebilmesi
*Arama motorlarının sonuçlarında yer alan sosyal mecra içeriklerinden gelen trafiğinn ölçülebilmesi
* Arama motorlarından gelen direkt trafiğin ölçülebilmesini sağlar.

 

Sizin için neler yapabileceğimizi daha detaylı anlatabilmek için uzman ekiplerimizle irtibata geçebilirsiniz.

 

 

Sosyal Medya Reklam Paketleri